Jasna Góra w Częstochowie – wycieczka z przewozem VIP

Wycieczki VIP – Jasna Góra w Częstochowie

Wycieczka do Częstochowy to okazja do zobaczenia cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, który podarowany ojcom paulinom w drugiej połowie XIV wieku uczynił Jasną Górę najbardziej rozpoznawalnym sanktuarium maryjnym w Polsce.

I chociaż na Jasnej Górze jak dotąd nie odnotowano żadnych objawień maryjnych, miejsce to przyciąga każdego roku nawet 4 mln pielgrzymów. Znajdujący się tam obraz jest bowiem wymowny w swej symbolice: blizny widniejące na twarzy Matki Bożej, nazywanej również Królową Polski, są przez wielu wiernych odczytywane jako symbol udręczonego przez wieki narodu polskiego.

Przez wiele wieków elementem kultu tego cudownego obrazu był zwyczaj zawieszania bezpośrednio na nim drogocennych darów wotywnych. Jednak ze względu na troskę o stan malowidła z czasem tradycja ta przeobraziła się w przyozdabianie obrazu tzw. sukienkami, czyli kunsztownie zdobionymi szatami, używanymi przy okazji różnych uroczystości liturgicznych.

Dla osób chcących głębiej zrozumieć polską kulturę, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej to miejsce konieczne do zwiedzenia.

Zamów wycieczkę już teraz