Wycieczki Kraków i okolice

Wycieczki w okolicach Krakowa

Lubisz podróże? Chętnie zwiedzasz i poznajesz nowe miejsca? Nie musisz wyjeżdżać zagranicę, by móc zobaczyć miejsca niezwykłe. Nie musisz także brać długiego urlopu.Jednodniowa wycieczka do Krakowa i Wieliczka to świetna propozycja dla każdego. Czeka na Was dawna stolica Polski, miasto „papieskie, pełne ciekawostek i atrakcji turystycznych oraz wspaniała,zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce. Wycieczka jednodniowa, którą państwu proponujemy, to mądre wykorzystanie wolnego czasu. Dlatego zapraszamy do grodu Kraka i znajdującej się niedaleko Wieliczki. Oczywiście zapewniamy transfer. Kraków jest atrakcyjny o każdej porze roku. I latem, i zimą z przyjemnością przespacerują się państwo wśród zabytkowych kamienic, poczują się wyjątkowo krocząc Trasą Królewską, wstąpią do jednej z licznych kawiarenek, zwiedzą krakowskie zabytki. Bowiem Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan czy Brama Floriańska czekają na gości o każdej porze roku. I o każdej porze roku Kraków jest miastem niezwykłym. Tu czujemy się jak zabrani w niezwykłą podróż do przeszłości.Wystarczy znaleźć się na Rynku Głównym, który jest sercem Krakowa, by poczuć ducha historii.

Kopalnia soli w Wieliczce

Obóz Auschwitz – Birkenau

Jasna Góra w Częstochowie

Zakopane

Śladami Jana Pawła II

Spływ Dunajcem

Fabryka Schindlera

Browar Żywiec

Wycieczki z transportem VIP

Wstąpimy do Sukiennic, zobaczymy kościół św. Wojciecha, Kościół Mariacki, a w nim wspaniały, gotycki ołtarz Wita Stwosza. Zasłuchani w hejnał zobaczymy oczami wyobraźni Tatarów zbliżających się do bram miasta i hejnalistę, który przed nimi ostrzega. Z przyjemnością pokażemy państwu jedną z najważniejszych i najstarszych ulic w mieście-ulicę Grodzką. Spacerując wzdłuż niej będą mogli państwo zobaczyć zabytkowe kościoły i zespoły klasztorne. Oczywiście na szlaku naszej wycieczki nie sposób pominąć Wawelu. Tu od lat bije serce narodu.Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim to jedna jedna z najwspanialszych rezydencji w Europie. Mało kto wie, że obszar objęty murami zamku, jest zbliżony wielkością do Rynku Głównego.Zwiedzając Zamek Królewski będziemy mogli podziwiać nie tylko wspaniałe komnaty królewskie,ale także kolekcję flamandzkich arrasów sprowadzonych do Polski przez Zygmunta Augusta oraz ciekawe zbiory archeologiczne. Będąc na Wawelu warto także zobaczyć katedrę, groby królów i osób zasłużonych, a także ogromny dzwon Zygmunta, który od wieków obwieszcza Polakom ważne wydarzenia. Również smokowi wawelskiemu byłoby zapewne przykro, gdybyśmy o nim zapomnieli i nie zajrzeli do jamy pod Wawelem. Warto także zwiedzić krakowskie muzea, a w nich wyjątkowe zbiory. Z grodu Kraka zapewniamy transfer do Wieliczki. Tu zwiedzimy zabytkową kopalnię soli, wpisaną przez UNESCO na Listę światowego Dziedzictwa.

Transfer lotniskowy, przewozy VIP

Każda z wycieczek kryje coś niezwykłego. Zobaczymy piękne rzeźby z soli oraz rezerwat Groty Kryształowe z pięknymi kryształami halitu. Ogromną atrakcją dla turystów jest przepiękna kaplica św. Kingi-patronki górników wielickich. Kto wie, może spacerując po niezwykłym, przeniesionym jakby z baśni świecie wielickiej kopalni spotkamy gdzieś jej dobrego ducha-Skarbka? Pewne jest natomiast, że wzmocnimy nasz układ oddechowy dzięki mikroklimatowi solnych komór. Zapraszamy zatem na nasze wycieczki zarówno dorosłych, jak również młodzież i dzieci. Kraków, Wieliczka to oferta dla każdego.